Неділя, 19.05.2024, 11:50Вітаю Вас Гість | RSS
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [2]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів


Головна » Файли » Мої файли

Історія школи
18.08.2012, 14:41

Вісім  кілометрів від районного центру Летичева серед лісу розкинулось село Бохни Грушковецької сільської ради Летичівського району. Багатством села є родючі супіщані землі та щедрі дари лісу.

      Це чудове село виникло як хутір, згідно переказів, у лісових заростях і заболочених місцях в кінці 18 століття. Спочатку діти у цьому поселенні      зовсім не навчались. Лише 1897 року почали наймати в людей хати і в цих хатах навчати. Першим вчителем, що навчав дітей , був Рожанківський, а потім під натиском населення в корчмі було відкрито школу, де вчителював місцевий учитель Касяневич Іван Оксентович, а потім Яковишин Микита Кононович.

      Після революції приміщення початкової школи було побудовано по-сусідству із сучасною школою. Навчання проходило у дві зміни: зранку навчались діти початкової школи, які всі знаходились у одній класній кімнаті. А ввечері виконувалася програма уряду по ліквідації неписьменності, так званий лікнеп. Тому у те саме приміщення школи після важкої праці вдома і в колгоспі йшли одружені пари. Як згадує старожил села Бортник Олена Мефодіївна, її батьки, у яких на той час було 7 дітей, теж кожного вечора йшли на навчання. Мати після такої науки так і не навчилася читати, та й до жінок вимоги були менші, а от від чоловіків вимагали добрих знань, особливо від юнаків, які мали іти в Армію. 

     До 1940 року в селі  здійснювалося  загальне початкове навчання  і в основному було ліквідовано неписьменність. Учителем у школі був спочатку Сапіташ Дем’ян, якого прислали з Сусловець, і він мав велику багатодітну родину, а тоді приїхала молода учителька із Летичева Фіра та учителька із Вербки Полохова Поліна Юхтимівна. За спогадами жителя села Бортника Петра Гнатовича, коли почалася війна, учителька наказала учням віднести у ліс підручники і їх спалити, щоб не провокувати ворогів. Діти зі страхом у серці виконали наказ учительки.

     У воєнні роки школа перестала функціонувати і лише по закінченні війни знову запрацювала початкова школа, у 1 клас якої прийшли діти від 1934 до 1939 року народження. Вона  профункціонувала до 1950 року. Директором  був Токар Антон Леонтійович,  який був істориком. На подальше навчання діти йшли у Вербку.

   З 1950 року відкрили семирічну школу. Діти, що закінчили 4 клас, пішли у 5 клас семирічної школи. У цьому класі було 28 учнів. Учителями першої семирічки стали Гук Микита Кононович (незнаний час займав посаду директора), математик Гнатюк Андрій Васильович, учитель російської мови Глухівський Федір Никанорович, Кобзун-Бортник Катерина Терентіївна – учителька української мови, Гнатюк Ганна Сидорівна – учителька початкових класів. У середині 50-х років директором цієї школи стала Брацлавська Ганна  Олександрівна. Під її керівництвом у 1957 році розпочато будівництво нової школи, дитсадка.

    Як згадує жителька села Бортник Людмила Макарівна, навчання після війни було дуже важким. У сім’ї, де було 5 дітей, яких виховувала мати-вдова, були тільки одні чоботи.  Хто раніше вставав, той і взував їх і йшов до школи, інші сиділи вдома. Вона ходила у школу раз на тиждень, тому і наука була відповідна. Довелося навчатися у 7 класі аж 2 роки через неуспішність з окремих предметів.

     У 1959 році до 7 листопада  було закінчено будівництво школи, а

з 1960 – почала діяти восьмирічна, яку закінчило 238 учнів. Директорами школи були Рудик,  Іванків Павло Євтихович, Іванов Анатолій Артемович (1963-1965), Столярчук Олена Дмитрівна (1965-1967), Адаменко (1967-1968), Лучковська Кароліна Антонівна (1968-1976). Працювали у школі учителька української мови Брацлавська Ганна

Олександрівна , учитель хімії та біології Яковишин Олександр Васильович, учителька німецької мови, музики та трудового навчання Маринюк Євгена

Михайлівна , учителька російської мови Столярчук Олена Дмитрівна, учитель фізкультури Маринюк Григорій Васильович, вожата Коваленко Людмила Анатоліївна.

        У 1976 році школу було реорганізовано у початкову, директором якої була до 1991 року Бортник Олена Сергіївна.

         У 1991 році школу знову реорганізували у Бохнянську ЗОШ І-ІІ ступенів, призначивши директором Онищука Бориса Васильовича. З 2005 року школу очолює Онищук Любов Олексіївна.

Категорія: Мої файли | Додав: sdfdsf
Переглядів: 375 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту